ЗНО на 196 балів – власний досвід

ЗНО на 196 балів – власний досвід
В 11 класі Антон Кушнір побував у Криму – в гірському поході

З Антоном Кушніром зустрічаємося біля корпусів університету Тараса Шевченка. 2013 року він успішно склав ЗНО – і вступив на бюджетну форму навчання до найрейтинговішого вишу України, на престижний факультет кібернетики. Розпитую, як це йому вдалося.

Коли ти визначився з майбутньою спеціальністю? Тоді я вчився у фізико-математичному ліцеї. Вирішив обрати професію, пов’язану з математикою і програмуванням. Математика мені подобалася, я її добре знав і розумів. Ще цікавила економіка, але стати економістом значно простіше, а вивчитися на хорошого програміста – серйозний виклик. Це дає кращі перспективи, можна працювати в компаніях світового рівня. Знав, що факультет кібернетики університету Шевченка готує кваліфікованих програмістів. Вирішив вступати.

Коли обрав кібернетику, що робив далі? Крім математики і української, треба було здавати англійську чи фізику. В ліцеї була якісна підготовка з математики, українська теж непогана. Мені цих занять вистачало. Також готували до ЗНО, додатково і за окрему плату. Не повноцінна підготовка, а скоріше допоміжні заняття. А от іноземну мову, розумів, треба підтягувати. Довелося звертатися до репетитора, щоб «натаскував» прицільно до ЗНО. 

Якщо ви не встигли підготуватися з української мови та літератури чи бажаєте додатково систематизувати свої знання, – вам допоможе експрес-курс від ПроЗНО.

Як урешті здав ЗНО? Математика – 196 балів, англійська – 192, українська – 194.

Високі бали. Зразу взяли на бюджет? Ні, яке там. Потрапив з останньою хвилею набору, першими йшли вступники з захмарними балами ЗНО. Конкуренція на престижні спеціальності дуже висока.

Серед цих геніїв суцільні ліцеїсти чи є випускники звичайних шкіл? Є, і їм готуватися було доволі складно. Поза школою доводилося посилено займатися, з підручниками і репетиторами. На той час не були поширені онлайн-курси чи вебінари.

Як оцінюєш власну стратегію підготовки – зараз готувався б так само? Загалом вважаю, що все зробив правильно. Але математику здав на 196, а хотів на 200, і це розчарувало. Недотягнув. Мав би розв’язувати задачі підвищеної складності, більше займатися.

Загалом підготовка забрала багато зусиль, вільного часу бракувало? Мабуть, батьки звільнити від домашніх обов’язків? Ні, не звільнили, – сміється Антон. – Насправді було не дуже складно. Спочатку покинув теніс, але потім зрозумів, що все встигаю. Захопився гітарою. Спілкувався з друзями, сходив у похід в Крим. 

Як тобі це вдалося? Випускники зазвичай нарікають на стрес, безсонні ночі й брак часу на все, крім навчання. Зазвичай це ті, хто до останнього відкладає. Треба наперед думати, як готуватимешся, і оцінювати свій рівень підготовки. Визначитися з додатковими заняттями, пошукати курси. Заспокоїтися і не прагнути вивчити все в останній момент. Я максимально використовував шкільну підготовку. Все, що треба було з’ясувати і запам’ятати з математики чи української – з’ясовував і вчив у школі, щоб удома лише закріпити. Хоча, - замислюється, - можливо, я був надто розслаблений, того й не отримав 200 з математики.

Батьки мусили допомагати, підстраховувати? Втручалися в підготовку? Ми радилися з певних питань, але рішення я приймав сам. Мама більше за мене непокоїлася. А я знав, що вступлю, і мусив її заспокоювати. Занервував один раз –  на першому ЗНО з української. Раптом усвідомив, що ціна помилки дуже висока. Але здав без проблем. На математику і англійську йшов уже спокійний. Знав рівень своєї підготовки і розумів, що нема сенсу сидіти вночі з підручниками. Виспався – здав – пішов додому.

Чим відрізняється підготовка саме до математики? Практикою. Головне – розв’язувати задачі. В онлайн-тестах, книжках, на заняттях. Це все однотипні завдання, які так само будуть на ЗНО, просто з іншими цифрами. Треба набити руку. Українська більше потребує завчання всіх правил і купи винятків (на яких часто підловлюють в тестах ЗНО).

Твої результати онлайнових тестів збіглися з тим, що отримав на ЗНО? Загалом так. Онлайн-тести дають уявлення про рівень знань, ефективні в підготовці.

Зараз вчишся чогось поза університетом? Ні, але хочу поновити заняття з англійської. Відчуваю, що раніше мав кращий рівень. Також у нас популярні програми стажування в Америці, в Гуглі чи Майкрософті. Я не планую їхати з України, але отримати практику в таких компаніях хотів би. Також цікавить менеджмент. Такі курси точно не завадили б, але пізніше. Поки зосереджений на кібернетиці.

Ще й став репетитором? Так, два роки тому запропонували підготувати хлопця вступити до ліцею, який я сам закінчив. Зараз вчу дітей 5-6 класу, та хотів би займатися вже зі старшокласниками.

Порадиш щось цьогорічним випускникам? Раджу зосередитися, спланувати підготовку і визначити свої слабкі місця. Підібрати потрібні курси і системно вчитися. Варто «впертися» в останній рік навчання, використати всі можливості – і отримати ту освіту, яка дає реальні переваги. Обрати престижний вуз і спеціальність. Вивчати те, що любиш і на чому знаєшся. Воно варте тих зусиль.

Читати ще: ЗНО-2017: дати і предмети

Біографія

Антон Кушнір народився 12 червня 1996 року в селі Клембівка на Вінниччині. З родиною переїхав до Києва. 2013 року закінчив Русанівський ліцей, нині – студент 3 курсу КНУ ім. Тараса Шевченка, факультет кібернетики.Хобі: футбол, походи в гори й на байдарках, гітара. Займається репетиторською підготовкою школярів з математики.

Поділіться сторінкою

Whoops, looks like something went wrong.

(1/1) ErrorException

file_put_contents(/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/x9d2yGVd77AaqTA4k2bU9h9Fky8w7fYpSmuYoaJd): failed to open stream: Disk quota exceeded

in Filesystem.php line 122
at HandleExceptions->handleError(2, 'file_put_contents(/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/x9d2yGVd77AaqTA4k2bU9h9Fky8w7fYpSmuYoaJd): failed to open stream: Disk quota exceeded', '/home/qvjdzjcn/wowknow.com/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Filesystem/Filesystem.php', 122, array('path' => '/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/x9d2yGVd77AaqTA4k2bU9h9Fky8w7fYpSmuYoaJd', 'contents' => 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"srQXFAmyoROuxyqRtTYgJfoyT50gK7g3uziGrttV";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:62:"https://wowknow.com/articles/zno-na-196-baliv---vlasnij-dosvid";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 'lock' => true))
at file_put_contents('/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/x9d2yGVd77AaqTA4k2bU9h9Fky8w7fYpSmuYoaJd', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"srQXFAmyoROuxyqRtTYgJfoyT50gK7g3uziGrttV";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:62:"https://wowknow.com/articles/zno-na-196-baliv---vlasnij-dosvid";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 2)in Filesystem.php line 122
at Filesystem->put('/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/x9d2yGVd77AaqTA4k2bU9h9Fky8w7fYpSmuYoaJd', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"srQXFAmyoROuxyqRtTYgJfoyT50gK7g3uziGrttV";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:62:"https://wowknow.com/articles/zno-na-196-baliv---vlasnij-dosvid";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', true)in FileSessionHandler.php line 83
at FileSessionHandler->write('x9d2yGVd77AaqTA4k2bU9h9Fky8w7fYpSmuYoaJd', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"srQXFAmyoROuxyqRtTYgJfoyT50gK7g3uziGrttV";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:62:"https://wowknow.com/articles/zno-na-196-baliv---vlasnij-dosvid";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}')in Store.php line 128
at Store->save()in StartSession.php line 88
at StartSession->terminate(object(Request), object(Response))in Kernel.php line 218
at Kernel->terminateMiddleware(object(Request), object(Response))in Kernel.php line 189
at Kernel->terminate(object(Request), object(Response))in index.php line 58