Найкращий дитячий садок в світі. Ідеї для дитячого садочка.

Найкращий дитячий садок в світі. Ідеї для дитячого садочка.

Японський дитячий садок без стін показує, яким має бути дошкільна освіта.

В дитячому садку Fuji неподалік від Токіо діти занурюються чарівне середовище, створене саме для них. Дах спроектований таким чином, що уявляе собою нескінченний ігровий майданчик овальної форми, а дерева ростуть через класні кімнати.

Розповідає   Такахару Тезука   – архітектор, який разом з дружиною спроектували цей незвичайний дитячий садок.

Takaharu Tezuka архітектор Що потрібно зробити щоб дозволити дітям бути дітьми? Подумайте, як дитина. Архітектор був натхненний власною донькою і сином. У міру того, як вони росли, їх звички і бажання допомагали йому разом з дружиною Юй розробляти цей дитячий садок, йому потрібно було тільки направляти і спостерігати за ними щоб зрозуміти, який дитячий садок потрібен дітям. Подивіться на незвичайне дизайнерське мислення тата і мами Тедзука.

Дітям потрібна невелика доза небезпеки, іноді їм потрібно падати, отримувати трохи ушкоджень. Це навчає їх того як вижити в цьому світі.  

Відкритий простір

Моя мета   – це не контролювати дітей, не оберігати їх занадто сильно. Цей дитячий садок відкритий для них. Дітям дозволено виходити назовні. Ось так ми повинні обходитися з ними. Весь садок схожий на дитячий майданчик. Ми хочемо щоб діти були на даху, а не тільки під ним.

В приміщеннях є кілька дерев. На одне дерево іноді залазить по 40 дітей, а потім вони падають на сітку. Тут немає стін, тільки перегородки для класів.

лазити по деревах діти

Відкрите планування також дозволяє виховувати в дітей соціальну поведінку. Цей дитячий садок відкритий майже весь рік. Ні зовні, ні всередині немає меж. Будівля по факту є лише одним дахом. & Nbsp; Між класними кімнатами немає стін, тому шум вільно проходить від одного класу до іншого, і ззовні всередину тому там немає ніяких звукових бар'єрів. Ми вважаємо шум дуже важливим. Коли ви збираєте багато дітей в одній звукоізольованій кімнаті, деякі з них починають нервувати. Тут же вірять, що коли діти шумлять, у них розвивається уважність і малюки виявляють надзвичайну увагу.

Садок вважає своєю місією дозволити дітям безпечно використовувати все, що їх оточує.  

Все може бути іграшкою

Ми додали системи безпеки у вигляді сіток, щоб учні не провалювалися крізь діри навколо дерев. Але діти теж люблять грати в цих сітках. Кожен раз, коли вони бачать гамак, вони хочуть стрибнути в нього. Це стало ще одним способом гри для дітей.  

діти грають в дитячому садку

Також діти люблять дивитися крізь стелі в даху і з даху. &Laquo; Де мій друг? &Raquo; &Laquo; Що відбувається під класом? & Raquo; І коли ви дивитеся вниз, ви завжди бачите, як діти дивляться вгору.

діти грають

Кожен місяць учитель і діти перебудовують меблі в класі. Цей маленький хлопчик і дівчинка повинні були допомогти розставити меблі, але замість цього вони грають в поїзд. Ми заповнили школу близько 600 таких ящиків, які зроблені з дуже легкої деревини, відомої як дерево кирі. Якщо вони вдарятся головою в цей ящик це практично не зашкодить дітям.

Дитячий майданчик який дозволяє дітям бігати нескінченно.

В цьому садочку у дітей є хороші можливості розвиватися фізично на відміну від більшості дитячих закладів.

Ми розробили будівлі як коло, з можливістю нескінченного руху. Коли ми починали, вивчення інших дитячих садків було подібно до того, як дивитися в дзеркало заднього виду автомобіля: навіть якщо ви подивитеся дуже уважно, ви не побачите нічого попереду.

Діти проходять і пробігають тут по 3-4 км за день.

Ідеї для дитячого садка

Поговорити біля води

Зараз діти розмовляють тільки з комп'ютерами. Це жахливо. Я думав, що якщо ми помістимо раковину в кожен клас, вони будуть змушені говорити один з одним. На японській мові є фраза ido bata kaigi, що означає « спілкування навколо колодязя ». Жінки зустрічалися й обмінювалися інформацією, коли відправлялися по воду. Я хотів, щоб діти робили так само.

Архітектура дозволяє змінити цей світ.

За матеріалами ideas.ted.com

Поділіться сторінкою