Фільми про вчителів

Фільми про вчителів

Учитель - це фахівець, діяльність якого спрямована на навчання і виховання майбутніх поколінь. Він вміє не просто розповісти інформацію, а донести її до слухача таким чином, щоб той її запам'ятав, зрозумів і навчився застосовувати в житті.

Ми створили для Вас підбірку фільмів про вчителів

1. «Спілка мертвих поетів» (англ. Dead Poets Society) — художній фільм, знятий режисером Пітером Віром. У фільмі йдеться про вчителя англійської мови та літератури, який надихає своїх учнів змінити хоч щось у своєму житті і пробуджує у них інтерес до поезії та літератури. Дія фільму відбувається у підготовчій школі міста Велтон у штаті Вермонт. Джон Кітінг — новий викладач англійської мови у консервативному коледжі. Кітинг надихає учнів відродити «Товариство мертвих поетів», а на своїх заняттях допомагає кожному юнакові знайти свій власний голос у безликому хорі, відкрити для себе прекрасний світ природи й поезії. Результат боротьби студентів за право самовираження — трагічний, а цей фільм нікого не залишає байдужим. На 18 вересня 2018 року фільм займав 228-у позицію у списку «250 найкращих фільмів» за версією IMDb.

2. «Учитель на заміну» (англ. Detachment) – американський драматичний фільм режисера Тоні Кея. Прем'єра відбулася на кінофестивалі "Трайбека» у 2011 році. Генрі Барт - учитель на заміну, який отримує чергове тимчасове призначення. Цього разу він повинен викладати англійську мову і літературу в «неблагополучній» школі, де звичайною річчю є нецензурна лайка і образи відносно вчителів. Розповідь про короткий період із життя цієї школи супроводжується своєрідними інтерв'ю, в яких Барт міркує про невдячність і нерозуміння, з якими доводиться стикатися вчителям у повсякденному житті.

3. «Тримай ритм» (англ. «Take the lead») - фільм 2006 року режисера Ліз Фрідлендер. Фільм заснований на реальних подіях. Професійний танцівник П'єр Дюлейн (Антоніо Бандерас) стає викладачем танців для хуліганів, залишених після уроків, в Нью-Йоркській загальноосвітній школі. Але його учні вважають за краще хіп-хоп, і класичні танці їм нецікаві. Для того, щоб заслужити прихильність учнів, П'єру доводиться розділити їх інтерес до хіп-хопу. Після цього спільними зусиллями вони створюють новий танцювальний стиль. Колишні хулігани знаходять віру в себе і беруть участь в щорічному змаганні з бальних танців.

4. «Велика перерва» (рос. «Большая перемена») — радянський чотирисерійний художній телевізійний фільм, знятий у 1972 — 1973 роках режисером Олексієм Коренєвим. Прем'єра фільму на ТБ відбулася 29 квітня 1973 року. Самолюбство Нестора Петровича Сєверова, молодого історика, який пишається своїми, як він думає, великими знаннями, вражено тим, що на вступному іспиті до аспірантури його обійшла кохана дівчина Поліна. З досади він пориває з Поліною і йде у добровільне «заслання» — вчителем у вечірню школу. Він стає класним керівником 9 «А». Виявилося, що викладати шкільні дисципліни дуже різним дорослим людям, більшість з яких старше самого викладача, не вже й просто, особливо якщо деякі з них не хочуть вчитися. Деякі дорослі, здавалося б, учні доставляють своєму класному керівнику масу клопоту. На довершення до всіх проблем, у нового вчителя закохується учениця Неллі Леднєва, батько якої навчається у тому ж класі.

5. «Розумник Вілл Гантінґ» (англ. Good Will Hunting) — американський фільм режисера Гаса Ван Сента, знятий у 1997 році. Фільм присвячений пам'яті Алена Гінсберга та Вільяма Бероуза. На 18 вересня 2018 року фільм займав 101-у позицію у списку "250 кращих фільмів за версією IMDb. Вілл Гантінґ (Метт Деймон) — хлопець з геніальним інтелектом, що дозволяє йому робити відкриття в новітніх областях математики, і прекрасною пам'яттю, за допомогою якої йому з легкістю вдається накопичувати енциклопедичні знання. Однак, володар цих дарувань не надає їм великого значення і працює простим прибиральником у Массачусетському технологічному інституті. Проживає — один у бідно умебльованому будинку в занепалих околицях Південного Бостона). Гантінґ не отримав хорошого виховання і підсвідомо звинувачує себе у своєму невдалому життєвому старті. Вілл перетворює цю приховану ненависть до себе у форму само-саботажу як у своєму професійному, так і в емоційному плані.

6. «Вільні письменники» (англ. Freedom Writers) — американський драматичний біографічний фільм режисера Річарда ЛаҐравенезе, що вийшов 2007 року. У головних ролях Гіларі Свонк і Патрік Демпсі. Стрічка знята на основі книги Ерін Ґрувелл «Щоденник письменників Свободи». Сценарій написав Річард ЛаҐравенезе, продюсерами виступили Денні ДеВіто, Майкл Шамберг, Стейсі Шер та інші[6]. Вперше фільм продемонстрували 5 січня 2007 року у США, в Україні у кінопрокаті фільм не демонструвався

7. «Людина епохи Відродження» — комедійний фільм 1994 року. Білл Рего (Денні Де Віто), пересічний рекламний агент, втратив роботу. В агентстві з працевлаштування для нього знайшлося лише тимчасове місце викладача англійської мови і літератури на військовій базі, що готує солдатів для американської армії. Мимоволі вимушений погодитися, Білл спочатку приступив до роботи без ентузіазму. Ще менший інтерес до занять проявили його підопічні - молоді і, в більшості своїй, малоосвічені солдати. Налагодити контакт з учнями Біллу допомагає його улюблений твір Вільяма Шекспіра - «Гамлет»

8. «Перед класом» (англ. Front of the Class) — американський драматичний фільм 2008 року режисера Пітера Вернера. З шкільного віку Бред Коен має проблеми з дисципліною в класі. Він часто сіпається і вигукує на уроці якісь незрозумілі звуки. Лікарі не можуть допомогти йому, а мати допомагає лікарям усвідомити, що у нього синдром Туретта. Проте, Бред завдяки підтримці директора школи закінчує звичайну школу і хоче здійснити свою мрію — стати вчителем.

9. «Відпадний учитель» (оригінальна назва — викривл. англ. і нім. Fack ju Göhte — «Fuck you, Goethe» («Іди до біса, Ґете») — німецька кінокомедія режисера Бори Дагтекина, яка стала лідером кінопрокату Німеччини в 2013 році[5]. У головних ролях були Еліас М'Барек і Кароліна Херфурт. Прем'єра фільму відбулася 29 жовтня 2013 року в Мюнхені, а в широкий прокат картина вийшла 7 листопада. В англомовних країнах у прокат вийшов із назвою «Suck Me Shakespeer» («Шекспір — відсмокчи»)

10. «Школа року» (англ. The School of Rock) — американська комедія Річарда Лінклейтера, у головній ролі Джек Блек. Фільм одержав високий (91%) рейтинг критиків на сайті Rotten Tomatoes і посів 98 місце в рейтингу «100 найсмішніших фільмів» кабельного телеканалу Bravo. Дьюї Фін (Джек Блек) — скандальний гітарист і затятий противник усіх цивілізованих норм суспільства. Усіма можливими способами він виявляє своє нешанобливе ставлення до устояних цінностей, сповідує владу і силу рок-н-рола. Дьюї любить стрибки в зал зі сцени, двадцятихвилинні соло і має намір привести свій рок-колектив до перемоги в місцевій Битві гуртів… але замість цього виганяють його з ансамблю.

11. «Вчитель року» (англ. School of Life) - У школу запрошують нового вчителя, у якого дуже незвичайний погляд на викладання. Але один з вчителів, який пропрацював у школі багато років, не згоден з таким підходом до освіти. Щоб довести це, він збирається виграти конкурс на звання Вчитель року.

12. «Клас» (ест. Klass) — фільм естонського режисера Ільмара Рааґа. Сюжет стрічки засновано на реальних подіях, які відбулися в американській школі «Колумбайн», коли двоє підлітків застрелили у своїй школі 13 чоловік, а потім покінчили з життям самогубством. Події відбуваються в Естонії. Зі школяра на ім'я Йозеп відкрито знущаються однокласники… Під час чергового знущання з хлопця, один із його кривдників — Каспар поступово перетворюється на його захисника. Це вже стає справою честі. Вчорашні друзі для нього стають ворогами. І у епіцентрі цькування вже двоє хлопців. Чим далі, тим більш знущання перетворюються на війну, де всі методи хороші. Ні дзвінок-скарга матері Йозепа до школи, ні попередження вчительки, ні візит до директора не змушують підлітків припинити безчинство, навпаки, посилюють, і це заходить надто далеко. Виманивши Йозепа і Каспара на пляж, клас стає свідком огидного приниження хлопців. Коли точка кипіння настала, хлопці не витримують і вирішують влаштувати криваву помсту. У фіналі у шкільній їдальні вони чинять самосуд над кривдниками.

13. «Історія Рона Кларка» (англ. The Ron Clark Story) Фільм заснований на реальних подіях, прототипом головного героя є Рон Кларк, що жив у маленькому місті в Північній Кароліні. Педагог-ентузіаст, що раніше викладав у молодших класах в провінції, переїжджає до Нью-Йорку і починає роботу в одній із міських шкіл Гарлема, де, як з’ясовується, вчаться лише проблемні учні. На шляху Рона Кларка постають численні перешкоди, перш за все власне організація навчання – діти здавалися некерованими і зовсім не бажали нічого вчити. Рон вважав, що він і діти – одна сім’я, що суперечило шкільним уявленням про відносини між педагогом і учнями. Однак поступово йому вдається з ними порозумітися і зробити їх не лише найкращим класом у школі, але і в усьому місті.

14. «Училка» (англ. Bad Teacher) — американська комедія 2011 року режисера Джейка Кездан з участю Камерон Діас та Джастіна Тімберлейка. Дата виходу в прокат США — 17 червня 2011. Фільм показує провінційну шкільну вчительку — Елізабет Голсі (Кемерон Діаз). Яскраво демонструються холодність вчительки до педагогічного колективу, в тому числі до учнів. Училка безладно проводить, як їй здається, останній шкільний рік. Вона повертається до свого багатого бойфренду, бажаючи швидше вийти заміж. Однак той, під тиском своєї матері, дає несподівано задній хід. Він розриває з нею будь-які стосунки, і вона змушена знову через три місяці повернутися в школу. Там вона зустрічає чергового мільйонера, викладача (Джастін Тімберлейк), чиї батьки сколотили статок на годинному бізнесі. Щоб добитися його, їй необхідно проявити показні почуття, крім того вона горить бажанням зробити операцію для збільшення грудей. Однак для того необхідно розщедритися на 9000$. Вона прагне побудувати свій клас по струнці і є чому: класна керівниця найкращого класу щодо дисципліни і освіти отримує кругленьку суму.

Поділіться сторінкою