Діти мають потребу в мистецтві: поезії, музиці, малюванні, також як і в любові, їжі, свіжому повітрі та іграх

Діти мають потребу в мистецтві: поезії, музиці, малюванні, також як і в любові, їжі, свіжому повітрі та іграх

Філіп Пулман Англійський письменник   Філіп Пулман ділитися спостереженнями про те, наскільки важливий для дитини досвід культури і взаємодії з мистецтвом.

Якщо ви не дасте дитині поїсти, наслідки будуть помітні відразу. Якщо ви не позволет дитині бути на свіжому повітрі і грати, погані наслідки цього також буде помітно, але не так швидко. Якщо ви не дасте дитині любові, то негативні наслідки можуть не бути помітними протягом декількох років, але вони будуть і набагато серйозніші.

Якщо ви не знайомите дітей з мистецтвом, розповідями, віршами і музикою, то поганих наслідків від цього не так просто помітити. Але вони будуть не сумнівайтеся. Діти досить здорові; вони можуть бігати і стрибати, плавати і шуміти, як завжди діти і роблять, але чогось не вистачає.

Діти без культурного досвіду

Це правда, що деякі люди виростають, ніколи не стикаючись з будь-яким мистецтвом, і при цьому абсолютно щасливі і живуть гарним життям. У їх будинках немає книг, і вони не дуже розбираються в картинах, не розуміють музики. І це нормально. Я знаю таких людей. Вони хороші сусіди і корисні громадяни.

Але інші люди, які на якомусь етапі свого дитинства чи юності, а може навіть старості, стикаються з чимось на зразок того, про що вони ніколи і не мріяли раніше. Це так само чуже для них, як і темна сторона місяця. Але одного разу вони почують голос на радіо, що читає вірш, або пройдуть повз будинок з відкритим вікном, де хтось грає на піаніно, або помітять плакат якоїсь картини десь на стіні, і це завдає їм важкого удару, до запаморочення. Вони до цього не були ніким підготовлені. Після цього вони раптово розуміють, що повні голоду до прекрасного, хоча й не знали про це всього хвилину назад; і це майже розбиває їх серце. Відчуваючи себе сумними, щасливими і самотніми і радіючи цьому новому і дивному досвіду, вони відчайдушно хочуть підійти ближче до радіо, затриматися біля вікна, і не відводити очей від плаката. Їм це було необхідно також як їжа. Хоча вони і не усвідомлювали що це так.

Так відбувається з людьми котрим потрібна музика, фотографія, малювання або поезія,   і вони випадково зустрілися з мистецтвом. Якби не ця випадковість, вони, можливо, ніколи не зустріли б його, пройшовши все своє життя в стані культурного голодування, навіть не знаючи про це.

Наслідки культурного голодування не є драматичними і швидкими. Вони не так легко помітні.

І, як я вже говорив, деякі люди, хороші люди, добрі друзі і корисні громадяни просто не відчувають цього; і без проблем справляються. Якби всі книги і вся музика і всі картини в світі зникли, вони не відчули б себе гірше, навіть не помітили б.

дівчинка грає на скрипці

Але цей голод існує у багатьох дітей, і часто він не задоволений, тому що вони не знають як його вгамувати. Багато дітей в різних куточках світу страждають від того, що немає чогось, що заповнило б їх душу.

діти грають музику

Право на досвід культури

Ми правильно говоримо, що кожна дитина має право на харчування і житло, на освіту, лікування і т. Д. Але ми також повинні розуміти, що кожна дитина має право на досвід культури. Нам потрібно зрозуміти, що без оповідань і віршів, картин і музики у дітей буде емоційний голод.

Переклад. Автор Філіп Пулман  

Поділіться сторінкою