Кілька моментів, які слід враховувати при пошуку репетитора

Кілька моментів, які слід враховувати при пошуку репетитора
  • Досвід педагога. Чи варто наймати репетитора в 9 класі, якщо учитель відразу обіцяє високі результати при середній початкової підготовки учня? Досвідчений викладач спочатку проведе діагностичне заняття, потім попрацює з учнем і лише в цьому випадку, коли вирішиться скласти будь-якої прогноз за результатами. Педагоги з багаторічним стажем прекрасно знають, як часто успіхи учнів залежать від старанності їх підопічних. Розмовляючи з викладачем, обов'язково з'ясуйте, де, скільки років він працює і за яким планом збирається займатися з вашою дитиною.

 

  • Кваліфікація викладача. Послуги індивідуальних занять пропонують і шкільні, і вузівські викладачі. Якщо мова йде про «слабкого» учня, то для нього краще вибрати шкільного вчителя, який звик пояснювати важкий матеріал учням різного віку. А ось обдарованій дитині буде корисніше позайматися з вузівським викладачем. Крім підготовки до іспиту, він отримає ще й «заділ на майбутнє» у вигляді термінології, сприйняття нової манери викладання і т.п.

 

  • Терміни. Яким би прекрасним не був педагог, він не зможе підготувати дитину до ЗНО за тиждень і навіть за місяць. Чи варто наймати репетитора для підготовки до ЗНО, якщо залишилося мало часу? Можна домовитися про декілька заняттях перед іспитом, але чекати від них занадто багато чого не доводиться. Ще нюанс: затребувані репетитори нечасто беруть учнів для експрес-підготовки, тому будьте готові до того, що заняття будуть або не дуже якісними, або дорогими.

 

  • Регулярність занять. Іноді батьки наймають викладача на 1-2 уроки, щоб підтягти теми, які дитина пропустила в школі. Невірний підхід! Чи варто наймати репетитора в дев'ятому класі, якщо не прагнути до узагальнення і систематизації вивченого матеріалу? Найчастіше це даремно витрачений час. З педагогом слід домовлятися в розрахунку на те, що заняття триватимуть хоча б півроку.

Чи потрібен репетитор для підготовки до здачі ЗНО? Більшість батьків вважають, що потрібен. Але кожна сім'я приймає самостійне рішення. Головне - чітко розуміти реальні можливості своєї дитини, не переоцінювати їх і не вимагати від старшокласника занадто багато чого. Якщо він потребує допомоги, її краще надати. Гроші, витрачені на репетиторів для старшокласників - це інвестиції в майбутнє дітей.

Поділіться сторінкою