Чи варто наймати репетитора з української мови?

Чи варто наймати репетитора з української мови?

Як правильно наймати репетитора з української мови? Чи варто наймати репетитора з української мови дитині для здачі ЗНО? Багато в чому це залежить від того, яким батьки бачать майбутнє своєї дитини.

Переваги індивідуального навчання очевидні. У поєднанні з уроками в школі вони дають хороший результат.

Займаючись в класі, дитина порівнює свій рівень знань з успіхами однокласників.

Здорова конкуренція - це відмінна мотивація для навчання. Однак при класно-урочної системи учитель не може приділяти дитині стільки часу, скільки потрібно для засвоєння матеріалу, не в змозі врахувати індивідуальні особливості. І цю прогалину заповнюють приватні заняття з репетитором.

«Посередній учень» - чим це загрожує?

Чи потрібен дитині репетитор з української мови, якщо предмет абсолютно не цікавий? Однозначно потрібен. Відсутність мотивації до навчання носить характер повальної епідемії серед школярів середнього та старшого віку. Проблема в тому, що програми розраховані на якогось абстрактного учня з середніми здібностями. Робота вчителя полягає в чіткому дотриманні вимог програми. Так дитина потрапляє в середовище, де він стає тим самим «посереднім учнем». Але він не може бути таким, адже кожна людина індивідуальна.

Особливості мислення, сприйняття, таланти і здібності можуть істотно відрізнятися. Хтось схоплює на льоту і втрачає інтерес до уроку, тому що він здається нудним, а однокласники дурними. Кому-то потрібно пояснити правила на інших прикладах. А хтось так погано розуміє предмет, що втомлюється постійно зубрити. Звідси і прогалини в знаннях. Репетитор з української мови для підготовки до ЗНО потрібен в кожному окремому випадку. Якщо дитині не цікавий предмет, то йому необхідно попрацювати з іншим вчителем і в інших умовах, ніж в школі. В іншому випадку він може просто не скласти іспит.

«Нелюбий учитель» як причина відрази до предмету

Чи варто наймати репетитора з української мови, якщо дитині не подобається шкільний учитель? Обов'язково. Знання рідної мови потрібно не тільки для складання іспитів, воно життєво необхідно для успішної адаптації дитини в суспільстві. Не секрет, що роботодавці воліють комунікабельних співробітників, які вміють знаходити спільну мову з людьми. Багато в чому це властивість залежить від словникового запасу, рівня розвитку мовних навичок. Все це дають уроки української мови. Закинути вивчення предмета тільки тому, що дитина не сприймає вчителя, було б великою помилкою. А ось інший педагог може впоратися краще. Індивідуальна робота допоможе викладачеві знайти підхід до дитини.

Як знайти підходящого педагога і на що звертати увагу?

Вибирати викладача слід в залежності від того, чи потрібен репетитор української мови для здачі ЗНО або для поліпшення поточних оцінок. Для підготовки до іспитів краще шукати висококваліфікованого педагога з великим досвідом подібної роботи. Якщо ж потрібно просто підтягти оцінки, кваліфікація трохи менш важлива, зате набагато більше уваги слід приділити комунікабельності вчителя, його здатності знаходити спільну мову з учнями.

Критерії вибору викладача:

  • Педагогічна освіта і досвід роботи. Чи варто наймати репетитора української мови для підготовки до ЗНО без досвіду роботи? Навряд чи. Дитині чекає серйозне випробування, і педагог повинен не тільки навчити його, а й підняти самооцінку. Новоспеченим репетиторів це важко зробити.
  • Позитивні відгуки. Якщо ви шукаєте педагога через спеціалізований ресурс або за рекомендаціями знайомих, завдання спрощується. Якщо ж знайшли за оголошенням, то попросіть пару-трійку номерів телефонів учнів. Досвідчений викладач не затрудняється їх надати, адже він сам зацікавлений в вашу співпрацю і впевнений в собі.
  • Здатність вже при першому спілкуванні приблизно окреслити прийоми навчання. Звичайно, для складання індивідуального плану занять педагогу потрібно провести пробний урок, розібратися, як викладати ту чи іншу тему конкретному учневі. Але загальні схеми викладання він відмінно знає, і ви можете обговорити їх. Це допоможе вам визначитися з вибором.

Українська мова неосяжний і цікавий напрямок вивчення. Ви можете розкрити дитині цілий світ, просто правильно вибравши вчителя. Зробіть це для нього!

Поділіться сторінкою

Whoops, looks like something went wrong.

(1/1) ErrorException

file_put_contents(/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/k72OILqugcMBSyBaoLS6qiVmdaiIdBfIP8C8CCam): failed to open stream: Disk quota exceeded

in Filesystem.php line 122
at HandleExceptions->handleError(2, 'file_put_contents(/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/k72OILqugcMBSyBaoLS6qiVmdaiIdBfIP8C8CCam): failed to open stream: Disk quota exceeded', '/home/qvjdzjcn/wowknow.com/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Filesystem/Filesystem.php', 122, array('path' => '/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/k72OILqugcMBSyBaoLS6qiVmdaiIdBfIP8C8CCam', 'contents' => 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"l1SUQNuAZsPP2vR7kvv5g4Pus0yOxWpRnNS3oV7I";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:78:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-ukrains%27koi-movi";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 'lock' => true))
at file_put_contents('/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/k72OILqugcMBSyBaoLS6qiVmdaiIdBfIP8C8CCam', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"l1SUQNuAZsPP2vR7kvv5g4Pus0yOxWpRnNS3oV7I";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:78:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-ukrains%27koi-movi";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 2)in Filesystem.php line 122
at Filesystem->put('/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/k72OILqugcMBSyBaoLS6qiVmdaiIdBfIP8C8CCam', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"l1SUQNuAZsPP2vR7kvv5g4Pus0yOxWpRnNS3oV7I";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:78:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-ukrains%27koi-movi";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', true)in FileSessionHandler.php line 83
at FileSessionHandler->write('k72OILqugcMBSyBaoLS6qiVmdaiIdBfIP8C8CCam', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"l1SUQNuAZsPP2vR7kvv5g4Pus0yOxWpRnNS3oV7I";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:78:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-ukrains%27koi-movi";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}')in Store.php line 128
at Store->save()in StartSession.php line 88
at StartSession->terminate(object(Request), object(Response))in Kernel.php line 218
at Kernel->terminateMiddleware(object(Request), object(Response))in Kernel.php line 189
at Kernel->terminate(object(Request), object(Response))in index.php line 58