Чи варто наймати репетитора з суспільствознавства, історії?

Чи варто наймати репетитора з суспільствознавства, історії?

Традиційно базовими шкільними предметами вважаються рідна мова і математика. Саме цих дисциплін приділяють найбільшу увагу. Однак найчастіше у випускників проблеми виникають зовсім не з ними, а з історією, суспільствознавство і іншими гуманітарними науками. Це пов'язано з великим об'ємом інформації, який доводиться засвоїти школяреві за час навчання. Її складно систематизувати, «розкласти по поличках», тому навіть сильні учні губляться на ЗНО.

Чи варто наймати репетитора з історії для підготовки до ЗНО?

Зазвичай так. Завдання педагога полягає в тому, щоб максимально структурувати вже наявні знання і заповнити прогалини. Навіть якщо дитина не пропускав шкільні уроки, в деяких темах він «плаває». Так виходить тому, що часу, виділеного програмою на вивчення тематичного блоку, не вистачає.

Учень ще не встиг розібратися в новому матеріалі, а йому вже доводиться вивчати наступну тему. Тільки досвідчений репетитор з суспільствознавства для підготовки до ЄДІ може скласти індивідуальний навчальний план так, щоб скорегувати прогалини.

Чи потрібен дитині репетитор з історії або суспільствознавства, якщо у нього хороші оцінки? Найчастіше це бажано. Поточні бали виставляються після контрольних робіт по конкретним темам. З тематичних оцінок складаються семестрові та річні. Однак до кінця навчального року дитина мало що може пригадати з того, що вивчав на початку. Предметів безліч, і школяр щодня змушений обробляти великі обсяги інформації. В пам'яті залишаються лише «свіжі» відомості, і це нормально. Тому на питання, чи варто наймати репетитора з суспільствознавства й історії, можна майже завжди дати ствердну відповідь.

Коли потрібно звертатися до репетитора і як шукати педагога?

Батькам іноді слід ставити себе на місце дитини і пригадувати, як важко давалася оперативна підготовка до будь-яких іспитів. За короткий період часу неможливо «підтягнути» все. Але ж дитина буде відповідати не на три питання по конкретним темам, коли можна сподіватися на банальне везіння. Йому належить тотальна перевірка знань з предмета. Будь-яка погано засвоєна тема може стати причиною недобору балів. Тому пошуки педагога потрібно почати якомога раніше. В ідеалі - за рік-два до іспиту.

Чи варто наймати репетитора з суспільствознавства для підготовки до ЗНО за рекомендаціями знайомих?

Це хороший спосіб пошуку викладача. Однак не поспішайте з остаточним рішенням. З'ясуйте не тільки результати, з якими учні здавали іспити після занять з педагогом, а й початковий рівень підготовки. У цьому випадку важливий весь процес підготовки і зміни, які відбулися за час навчання. Найкраще знайти двох-трьох вчителів, поспілкуватися з ними і тільки тоді приймати рішення.

Чи потрібен репетитор з суспільствознавства для підготовки до ЗНО, якщо залишилося занадто мало часу до іспиту?

Це залежить від того, який термін мається на увазі під «мало». Якщо іспит буквально завтра-післязавтра, краще дати дитині відпочити і набратися сил. Якщо ж залишається ще пара тижнів, то користь від занять може бути вельми відчутною. Викладач виділить найскладніші теми шкільного курсу та пояснить їх ще раз. Така підготовка не може бути ґрунтовною, але все ж вона допоможе дитині набрати певну кількість додаткових балів.

Поділіться сторінкою

Whoops, looks like something went wrong.

(1/1) ErrorException

file_put_contents(/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/xwb7PmvXYL9PQOwKiPZu3jCiBiwy81O0u4iTjocI): failed to open stream: Disk quota exceeded

in Filesystem.php line 122
at HandleExceptions->handleError(2, 'file_put_contents(/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/xwb7PmvXYL9PQOwKiPZu3jCiBiwy81O0u4iTjocI): failed to open stream: Disk quota exceeded', '/home/qvjdzjcn/wowknow.com/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Filesystem/Filesystem.php', 122, array('path' => '/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/xwb7PmvXYL9PQOwKiPZu3jCiBiwy81O0u4iTjocI', 'contents' => 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"ZGjDSc8ii3gCHXpVOiWAfOpDgNT7aZ4e06cRgP8y";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-suspil%27stvoznavstva-istorii";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 'lock' => true))
at file_put_contents('/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/xwb7PmvXYL9PQOwKiPZu3jCiBiwy81O0u4iTjocI', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"ZGjDSc8ii3gCHXpVOiWAfOpDgNT7aZ4e06cRgP8y";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-suspil%27stvoznavstva-istorii";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', 2)in Filesystem.php line 122
at Filesystem->put('/home/qvjdzjcn/wowknow.com/storage/framework/sessions/xwb7PmvXYL9PQOwKiPZu3jCiBiwy81O0u4iTjocI', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"ZGjDSc8ii3gCHXpVOiWAfOpDgNT7aZ4e06cRgP8y";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-suspil%27stvoznavstva-istorii";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}', true)in FileSessionHandler.php line 83
at FileSessionHandler->write('xwb7PmvXYL9PQOwKiPZu3jCiBiwy81O0u4iTjocI', 'a:3:{s:6:"_token";s:40:"ZGjDSc8ii3gCHXpVOiWAfOpDgNT7aZ4e06cRgP8y";s:9:"_previous";a:1:{s:3:"url";s:89:"https://wowknow.com/articles/Chi-varto-najmati-repetitora-z-suspil%27stvoznavstva-istorii";}s:6:"_flash";a:2:{s:3:"old";a:0:{}s:3:"new";a:0:{}}}')in Store.php line 128
at Store->save()in StartSession.php line 88
at StartSession->terminate(object(Request), object(Response))in Kernel.php line 218
at Kernel->terminateMiddleware(object(Request), object(Response))in Kernel.php line 189
at Kernel->terminate(object(Request), object(Response))in index.php line 58